1 жовтня православні шанують святих Аріадну Проміську та Ірину Єгипетську.
Що можна і не можна робити в свято, важливі прикмети, заборони і традиції - читайте нижче в нашому матеріалі.
Мучениці жили в III столітті і прославилися стійкістю у своїй вірі і готовністю прийняти будь-які катування. Вони так і не вклонилися язичницьким кумирам. У народі свято називалося Аріна шипшина, але існували й інші назви цього дня: Арини день, Журавлиний літ, Аріна Осіння та Ірина.
На наступний день після цього свята наші предки завжди збирали ягоди шипшини, сушили і робили його заготовки на зиму. Люди вірили, що після Аріни осінньої вони наповнюються особливою цілющою силою, здатною не тільки зміцнити здоров'я людини напередодні приходу справжніх холодів, а й вилікувати старі недуги.
Для цього господині готували з ягід шипшини напої і варення, а також робили чай, який допомагав від застуди, не гірше, ніж горобина.
У день Аріни шипшини не можна було виходити на вулицю з дому, через те, що за повір'ями сильні вітри могли задути в житло невезіння і безгрошів'я. Зазвичай все сімейство, щоб не піддавати себе і близьких ризику, збиралися за столом і обговорювали всі господарські питання або працювали по дому.
У народі святій Аріні присвячували три свята. Перший відзначали 29 квітня і присвячувався він талій воді, другий називали розсадниця - 18 травня, а на третє Праведна мучениця протегувала збору шипшини і керувала журавлиним влітку.
У цей день на небі визирали журавлів, які відлітали в теплі краї. Дивилися яка погода в цей день - такий і прогнозувався весь наступний сезон.
Потрібно сказати, що цих птахів наші предки називали посланцями Божими, і ставлення до них було дуже шанобливе. Вірили, що журавлі на своїх крилах восени забирають душі померлих, а навесні приносять з собою душі немовлят, які скоро народяться.
День ангела в цей день святкують такі імена Олексій, Аркадій, Борис, Володимир, Іван, Ірина, Костянтин. Привітайте їх з іменинами!
Нагадаємо, що в Україні з'явиться нове свято.