15 червня українці вшановують пам'ять Патріарха Никифора (Константинопольського), який народився в Константинополі в родині імператорського секретаря.
Нижче в нашому матеріалі ми розповімо про головні традиції і табу цього дня. Також нагадаємо, хто в цю дату іменинник.
Його батько постраждав за іконошанування при імператорі Костянтині V Копронімі і помер у вигнанні в Нікеї. Никифор був сановником при дворі імператриці і брав участь у роботі сьомого Вселенського Собору.
Пізніше він пішов у Мідікійський монастир, але постриг прийняв тільки після смерті патріарха Тарасія і був зведений на патріарший престол. Никифор був ревним захисником іконошанування і в 815 році був засланий в Монастир святого Феодора на березі Босфору, де помер у 828 році.
У 847 році були знайдені мощі Патріарха Никифора, які вважаються нетлінними. Їх перенесли в Константинополь і поклали на один день в храмі святої Софії, а потім перенесли в храм Святих Апостолів. На сьогодні рука святителя зберігається в Хіландарському монастирі на Афоні.
Крім того, вважалося, що в Никифорів день найвдаліший час заготовлювати дубову кору для дублення шкіри.
Є ще один важливий момент, про який пам'ятали предки - в цей день не можна говорити погано про пішли в інший світ. Не варто за ними плакати і страждати. В іншому випадку їх будуть відвідувати уві сні померлі родичі і дошкуляти розповідями. Причому такими, що плакати доведеться і вдень, і вночі.
Іменини 15 червня відзначають Дмитро, Іван, Костянтин, Марія, Никифор, Іуліанія, Данило. Не забудьте привітати цих людей з днем ангела.
Читайте також, свята і вихідні в липні 2021 і календар найважливіших дат.