На перший погляд, "суха шкіра" і "зневоднена шкіра" здаються двома поняттями, що описують одне і те ж. На ділі ж це абсолютно різні речі.
У чому ж відмінність, розповіла біохакер Хаді Пьюбьюті свого часу Instagram.
Існує простий тест на зневоднення шкіри (фото: pexels.com)
Для діагностики зневоднення так само використовується простий щипковий тест: потрібно захопити пальцями (великим і вказівним) ділянку шкіри (нижню повіку, ділянку під вилицями) потримати пару секунд і відпустити. Якщо складка розгладилася швидко, то все добре, зневоднення немає.
У спекотну країну або на дачу: косметолог розповіла, що точно треба взяти з косметики у відпустку
Причиною можуть стати сухе повітря (особливо актуально це в опалювальний сезон), вплив УФ-променів, різкий і холодний вітер, агресивний догляд (неправильне очищення шкіри, використання скрабів і кислот).
1. В першу чергу, звичайно, відмовляємося від агресивного догляду. Зокрема, переглядаємо очищення.
Незважаючи на те, що кислоти можуть посилювати зневоднення, відлущувати шкіру потрібно. Кислоти допомагають видаляти омертвілі клітини, щоб зволожуючі засоби могли краще проникнути в шкіру. Якщо використовуєте в догляді AHA-кислоти, вибирайте в більш низьких концентраціях, ніж зазвичай і ті, в складі яких міститься мінімум спирту.
Альтернативою фруктовим кислотам можуть стати полігідроксикислоти (PHA) - лактобіонова кислота і глюконолактон.
2. У складах зволожуючих засобів шукайте гіалуронову кислоту, гліцерин, пропіленгліколь, сечовину, алое вера, бета-глюкан, молочну кислоту, амінокислоти, екстракти водоростей - все ті компоненти, які притягують і утримують воду. Кращі друзі - тонери, сироватки, емульсії.
3. Зневоднення завжди спостерігається при порушеному захисному бар'єрі. Якщо бар'єр слабкий, то легких рідких засобів для ефективної корекції зневоднення буде недостатньо. Через нестачу структурних ліпідів посилюється трансепідермальна втрата води.
Щоб утримати воду з зволожуючих сироваток і тонерів, зверху відразу потрібно нанести крем. Крем може додатково містити в собі зволожуючі компоненти, а також емоленти (кераміди, сквалан, жирні кислоти), які відновлюють ліпідний бар'єр і оклюзиви (силікони).
Раніше лікар назвала ознаки, за якими можна запідозрити у себе паразитів, список симптомів.