А ви знали, що зайва вага у 98% пов'язана з неправильним харчуванням, а в 2% з гормональним порушеннями? Як гормони впливають на схуднення розповіла дієтолог Світлана Нікітчук.
На сторінці в Instagram вона поговорила про гормони, що відповідають за стрункість.
У багатьох ендокринні порушення починаються з набором ваги, а вага потім ще більше набирається через гормональні порушення. Коло замкнулося.
⠀
Багато хто відразу починає лікування гормонами, і якщо на те є причини, це правильно. Але далеко не всі починають дієтотерапію. А адже це основа здорової ендокринної системи!
⠀
Давайте по-порядку розбирати гормони і станемо грамотними в цих питаннях. Два найпопулярніших гормони воюють за свою територію зайвої ваги, це: грелін і лептин.
Ілюстративне фото (www.pexels.com)
Грелін, якщо його багато, стимулює почуття голоду. Він подає сигнали в мозок і ноги ведуть до холодильника не тільки вдень, але і вночі.
⠀
Лептин відповідає за відчуття насичення. Що цікаво, недолік, як і надлишок, лептину призведе до втрати насичення. Їж і зупинитися не можеш.
⠀
Вплив на перший гормон мають:
На другий:
Також, важлива умова успішної терапії, після нормалізації ваги, необхідно відновити і самооцінку, щоб навчитися справлятися з реаліями світу, не пережовуючи їх з їжею.
Нагадаємо, що раніше дієтолог Альбіна Комісарова розповіла, які млинці можна їсти тим, хто худне.