"Навіщо наносити стільки хімії на обличчя? Це ж все вбирається в організм?" Це помилкові судження. Ні у виробників косметики, за плечима яких багато десятиліть прекрасної репутації, ні у хіміків-технологів немає завдання нас труїти і вбивати. У цьому запевняє косметолог Ольга Петруніна.
На сторінці в Instagram вона детально пояснила принципи роботи косметичних засобів.
Між тим, поки одні бояться "хімії", інші переживають про те, що крем "лежить тільки на поверхні шкіри" і не працює глибше. Так чи варто використовувати креми та інші засоби для зовнішнього застосування? Звичайно!
1.Зовнішній вигляд нашої шкіри - верхній шар. Саме на нього ми і дивимося. Саме його необхідно очищати, відлущувати, зволожувати, захищати. Більшість компонентів і створено саме для роботи на поверхні шкіри. Не всі компоненти повинні проникати глибоко. Завдання догляду - зробити красивою шкіру зовні. В цьому і сенс.
2.Є такі активні компоненти, які здатні самостійно добиратися до глибоких шарів шкіри. Наприклад, кислоти, вітамін С, ретинол, пептиди, фільтри. А є такі, молекула яких не здатна проникнути глибше епідермісу через свій великий розмір.
Ілюстративне фото (www.pexels.com)
Якщо розмір молекули великий, але компоненту потрібно проникнути глибоко, на допомогу приходять транспортні агенти, які виконують роль "кур'єра" і допомагають доставити компонент в потрібний шар шкіри. Способи роботи цих "кур'єрів" різні:
Ілюстративне фото (www.pexels.com)
Будь-який догляд, який ми наносимо на шкіру, має певні завдання і працює в комплексі. У кожного компонента свої завдання.
Отже: є компоненти, яким потрібно працювати на поверхні. Вони там і працюють. А є ті, яким потрібно проникати. Вони і проникають, але не накопичуються, а виводяться організмом.
Професійна косметика відрізняється саме тим, що охоплює різні завдання, і, найчастіше, є гідною альтернативою ін'єкціям.
Нагадаємо, що раніше трихолог Лариса Пономаренко розповіла про причини ранньої сивини і способи її усунення.