ua en ru

Крім молока: нутриціолог розповіла, на які продукти налягати, щоб заповнити кальцій

Крім молока: нутриціолог розповіла, на які продукти налягати, щоб заповнити кальцій Багато хто звик вважати, що молочні продукти - єдине джерело кальцію (фото: pexels.com)

Кальцій - мікроелемент, важливий для збереження здоров'я кісток і зубів, нервової системи, рівня артеріального тиску і запобігання остеопорозу. Він відповідальний за красиву шкіру, волосся, нігті і міцну нервову систему.

Кальцій міститься не тільки в молочних, але і в рослинних продуктах. Кальцій з рослинних продуктів легко засвоюється - багато рослин містять речовини, які полегшують засвоєння кальцію і підтримують кісткову і серцеву системи.

Про це у своєму Instagram розповіла нутриціолог Анна Біоторіум. Вона дала список продуктів - джерел вмісту кальцію, налягаючи на які можна спонити добову потребу цього мікроелемента в організмі.

Список продуктів, багатих кальцієм

  • Мак

Найбільш кальцієвмісткий продукт - в 100 гр близько 1500 мг Ca.

  • Кунжут

У 100 гр (неочищеного) - до 1,4 грама кальцію, що в більшості випадків покриває добову норму. Важливо! Кальцій в кунжуті органічний, і засвоюється на "ура".

  • Лляне насіння

255 мг кальцію - на 100 г насіння. Розмелене або незбиране насіння льону містить кальцій, а ось рафінована олія кальцію не має зовсім. Пам'ятайте про це, вибираючи лляне масло!

  • Капуста

268 мг в одній чашці приготованої капусти. У капусті низький вміст оксалатів, які пов'язують кальцій і перешкоджають його засвоєнню. Відмінна альтернатива шпінату, в якому оксалатів в надлишку.

  • Інжир

У 8-10 плодах інжиру міститься кальцію стільки ж, скільки в одній склянці молока. Інжир містить багато клітковини, заліза і калію.

Крім молока: нутриціолог розповіла, на які продукти налягати, щоб заповнити кальційКальцій міститься не тільки в молоці (фото: pexels.com)

Небезпечно для здоров'я: лікар розповіла невідому правду про фруктозу

  • Мигдаль

Ще один рекордсмен за вмістом кальцію. У ньому багато клітковини і магнію. Ви можете зробити мигдальне молоко, мигдальне масло або просто насолоджуйтеся сирими горіхами.

  • Рослинне молоко

Соєве, мигдальне, кокосове, конопляне, лляне, з кешью. Натуральний і неперероблений кальцій, видобутий з надр землі. Більшість видів рослинного молока містять більше 30 % добової потреби кальцію і майже на 50 % більше, ніж молочні продукти.

  • Мускатний гарбуз

Це суперфуд. Він наповнений клітковиною, вітаміном А і містить цілих 84 мг кальцію, що становить майже 10% денної норми.

  • Броколі - з'їдаючи чашку в день, можна поповнити запаси кальцію.

В одній чашці приготовленої капусти - 180 мг кальцію.

  • Насіння чіа. Вміст кальцію робить їх суперфудом. У 2 ст. л. чіа - 117 мг чіа, це 18% від щоденної потреби.