Ви також полюбляєте пюре з котлеткою? Знаєте, що картопля – це крохмаль, а для розщеплення крохмалю потрібне лужне середовище?
А ось м'ясо – найважчий високобілковий продукт, для розщеплення якого потрібне кислотне середовище!
Що ж виходить? Коли ви їсте такі продукти разом, то нейтралізуєте і ту, і іншу середу.
За хімічним складом їжа ділиться на білки, жири і вуглеводи. Кожній з них потрібна своя середу (кисла, нейтральна, або лужна) + ферменти, щоб перетравитися.
Якщо ви змішуєте не ті продукти, то шлунок починає виробляти і кислоту, і луг, повністю нейтралізуючи дію. Вони утворюють в організмі шлаки, токсини, запускають процеси бродіння і гниття.
Ці отрути за допомогою кровоносної системи розносяться по всьому тілу. Звідки ж тут взятися силам, енергії і здоров'ю в результаті?
Про це розповіла у своєму блозі про здорове харчування в Instagram нутриціолог Анна Гоголева.⠀
Різні соки для засвоюваності продуктів – рівно незасвоєна їжа.
Для кожного виду білка організм повинен виробляти певні види ферментів і соків, виходить занадто велике навантаження. Краще розподілити білок на різні прийоми їжі.
Справа в тому, що крохмаль починає розщеплюватися ферментом в слині – птіаліном і навіть маленька концентрація кислоти цей фермент руйнує.
Наприклад, картопля, банани, злаки і бобові не варто їсти з продуктами, що містять кислоти (ягоди, помідор).
Жири уповільнюють перетравлення білків, так як гальмують вироблення ферментів шлункового соку. Але якщо додати до страви овочі, то ви нейтралізуєте дію жирів і нормалізуєте засвоюваність білка. Але овочі повинні бути сирими!
Через кислі продукти пепсин буде виділятися набагато повільніше, гальмуючи перетравлювання білка.
Наприклад: горіхи і авокадо змішувати не можна, а ось авокадо з бананами, сухофруктами і овочами – ідеально.
Пам'ятайте, саме від поєднання продуктів залежить наша молодість, здоров'я, енергія і життєвий тонус! Ці правила підійдуть для людей, які хочуть відновити здоров'я.
Раніше нутриціолог розповіла, як зміцнити імунітет взимку, віруси пройдуть повз.