Навіть від солодкого і нестачі сну: лікар назвала несподівані причини появи герпесу
Сверблячі бульбашки і важкозаживаючі ранки в районі рота - всім знайомі прояви герпесу. Але насправді сімейство вірусів герпесу включає 9 видів, найвідоміші з яких:
- простий герпес (та сама "застуда" на губах)
- геніальний
- вітряна віспа
- вірус Епштейн-Барр
- цитомегаловірус
Всі вони пов'язані з ураженням імунної системи і можуть провокувати виникнення аутоімунних захворювань.
Про це у своєму Instagram розповіла лікар-ендокринолог Катерина Григор'єва. Щоб позбутися герпесу, важливо слідкувати за станом всього організму, підкреслила вона.
Герпес передається від дорослого до дитини через поцілунки і вже до 5 років визначається у половини дітей. Після 16 років вірус простого герпесу виявляється у 80-90% населення.
Щоб не ховати вірус під маскою, важливо зміцнювати імунітет (фото: pexels.com)
Він може проникати в будь-які органи і системи. Найбільш часто висипання з'являються на шкірі, слизових оболонках обличчя і статевих органах, незалежно від сезонності.
Причиною рецидивуючих висипань може стати все, що знижує імунітет:
- Стрес
- Травма
- Дефіцит сну
- Перевтома
- Переїдання або недоїдання
- Переохолодження або перегрів
- Застуда
- Ударна доза солодкого
- Алкоголь або інша інтоксикація
Коли герпес загострюється постійно в певній зоні, є ймовірність, що необхідно шукати хронічний вогнище запалення в тій же системі лімфовузлів. Якщо це рот або ніс - перевірити лор-органи, якщо стегна, тіло - кишечник і органи малого таза.
Зберегти здоров'я і молодість: дієтолог розповіла, чим харчуватися після 40
Щоб вірус не проявлявся, потрібно стежити за чистотою кишечника і зміцнювати імунітет (фото: pexels.com)
- Дефіцит вітамінів С, Е і цинку.
Герпетична інфекція вимагає залучення всіх захисних сил організму і потреба в антиоксидантних властивостях цих мікронутрієнтів зростає.
- Порушення мікробіома кишечника.
Це важливий момент, тому що віруси знаходяться в постійній взаємодією з іншими представниками нашого "внутрішнього світу": бактеріями, грибами, паразитами і найпростішими. Якщо представники цих груп вас не турбують, значить, між ними є баланс. Неможливо ефективно пролікувати герпес без корекції мікробіома.
- Харчування з надлишком аргініну і нестачею лізину.
Вірус герпесу розмножується, створюючи нові клітини з амінокислот. Він використовує для цих цілей аргінін. Але якщо забезпечити організм достатньою кількістю лізину, вірус буде використовувати його, бо у цих амінокислот хімічна формула дуже схожа. Однак клітини, створені з лізину, нежиттєздатні і не дадуть герпесу розмножуватися.
Раніше лікар дала список найкорисніших продуктів на осінньо-зимовий період, варто захопити в супермаркет.