Що приготувати на сніданок, щоб смачно, корисно і ситно?
Нутриціолог Анна Гоголєва у своєму блозі про здорове харчування в Instagram поділилася добіркою своїх корисних сніданків.
Інгредієнти можна міняти на свій розсуд, але головне - баланс і поєднання продуктів. А ще - час сніданку! Їсти потрібно через 30-40 хвилин після пробудження.
Вранці не варто вживати ті продукти, які викликають стрибок гормонів: кортизолу, гормону стресу, і інсуліну. Тому важливо не пити каву і міцний чай натщесерце - краще склянку теплої води, можна з лимоном і медом, якщо у вас немає протипоказань.
Також не варто навантажувати підшлункову залозу, тому виключення підлягають: борошняне, солодощі, смажене, кисломолочне, випічка, особливо – здобна.
1. Каші з макухи і насіння горіхів.
Наприклад,
2. Просто горіхи з сухофруктами - можна! А можна доповнити печеним гарбузом або яблуко з горіховою крихтою і родзинками, наприклад! Це просто смакота!
Що найкраще їсти на сніданок (фото: pexels.com)
3. Смузі з горіхів, насіння і макуха.⠀
Макуха відрізняється від горіхів ступенем жирності, адже виходить він в процесі віджиму масел з насіння або горіхів (в макусі залишається близько 30% масла).
Макухи зберігають всі корисні властивості як масел, так і клітковини. Вони швидко і правильно насичують організм, стимулюють роботу мозку, покращують обмін речовин.
До того ж, корисних властивостей не вистачить листа А4 перерахувати.
4. Любите яйця? Тоді допустимі відварні або омлет з авокадо, легким салатом або листовою зеленню.
5. Сніданок з фруктами і ягодами обов'язково рекомендую доповнювати складними вуглеводами, наприклад, кашею або білком.
Я, наприклад, обожнюю кедрову кашу з печеними або свіжими яблучками, або сухофруктами: родзинки, фінік, курага.
Раніше нутриціолог розповіла, як посилити імунітет і повернути енергію.