Алергія на сонце, або фотодерматит - унікальний у своєму роді стан. Сонце не є саме по собі алергеном, але реагувати шкіра на сонце алергією може.
Зустрічається дерматит досить часто, в середньому, з ним стикається 20% населення. Про це розповіла біохакер Хаді Пьрбьюті у своєму Instagram.
Якщо в ультрафіолетових променях немає алергічного компонента, що провокує реакцію? За своєю природою, фотодерматит поділяють на екзогенний і ендогенний.
Перший виникає, коли відбувається контакт УФ-променів з речовинами, що потрапляють і знаходяться на шкірі. Це може бути пилок деяких рослин, серед косметичних компонентів найбільшою фоточутливістю володіють ефірні масла, а також ретиноїди.
Ендогенний фотодерматит виникає при деяких рідкісних захворюваннях організму, частіше пов'язаних з патологією імунної системи, а також при прийомі антибіотиків, серцево-судинних засобів, протизапальних, гормональних (ОК), цитостатиків.
У зоні ризику - люди з алергічними реакціями і володарі світлої шкіри (I фототип по Фітцпатріку).
Прояви фотодерматиту: почервоніння за типом кропив'янки, свербіж, набряк, печіння, лущення, іноді підвищення температури тіла. Фотодерматит завжди з'являється на відкритих ділянках тіла. Вкрай важливо його не плутати з сонячним опіком.
Вичерпна відповідь: лікар розповіла невідому правду про захист від сонця влітку
Догляд при фотодерматиті:
Раніше нутриціолог розповіла, як швидше відновитися після коронавірусу.