ua ru

Користь чи шкода: Нутриціолог розповіла, скільки хвилин в день можна перебувати на сонці

Користь чи шкода: Нутриціолог розповіла, скільки хвилин в день можна перебувати на сонці Катерина Йенсен (фото: instagram.com/food4vita)

Бувати на сонці і здійснювати прогулянки на свіжому повітрі необхідно кожній людині щодня хоча б 20 хвилин в світлий час дня.

Про це розповіла у своєму Instagram Нутриціолог Катерина Йенсен.

Тому що саме за допомогою сонячного світла ми активуємо серотонін. Причому, відбувається це, коли сонячне світло потрапляє на сітківку ока. Так що це і привід не поспішати надягати сонячні окуляри, якщо світить сонечко.

Навіть якщо ви живете в сонячній країні, типу Іспанії або Італії. В ідеалі, потрібно перебувати на сонці без затемнюючих окулярів від 30 хвилин в день - саме таку кількість рекомендує наука. Не менше!

Користь чи шкода: Нутриціолог розповіла, скільки хвилин в день можна перебувати на сонці

Бувати на сонці потрібно щодня (фото: pexels.com)

Чому саме 20 хвилин? Припускаю вашу зайнятість і розумію, що наш мозок необхідно перехитрити. Коли ми собі говоримо, що це" всього 20 хвилин "і" я тільки на трошки вийду погуляти, а потім відразу повернуся до роботи", то мозок, як правило, послаблює хватку і дозволяє вам вийти з-за робочого столу / з дому.

Якщо ж ви скажете йому "Мені потрібно гуляти 30 хвилин в день", він вам, швидше за все, відповість: "нам ніколи! Посуд немитий, вечеря не приготований, звіт не дописаний і вся робота не перероблена. Куди зібралася?! Спочатку дороби, а потоооом...".

Захист від сонця: як насправді користуватися засобами з SPF і чи всім це потрібно

Що буває потім, ми прекрасно знаємо! Недороблена робота (просто тому, що вона ніколи не закінчується), Нова гора посуду (є то ми не перестаємо), звіт не дописаний... Ну, хіба що вечеря приготований. І то-не факт. Загалом, гуляємо по 20 хвилин в день, а там - як вийде.