Новорічні та різдвяні свята ще з давніх часів супроводжуються різними веселими традиціями. Діти і дорослі ходять по будинках і квартирах, і колядують, щедрують, посівають.
Колядують і співають різдвяні пісні вранці 7 січня. При цьому в деяких регіонах колядувати починають ввечері 6 січня. У колядках прославляють народження Ісуса Христа.
Часто люди плутають, коли треба колядувати, а коли щедрувати. Так ось щедрувати потрібно увечері 13 січня напередодні Старого Нового року. Цей вечір називається щедрим, звідси і пішла назва - щедрувати.
У щедрівках у новому році бажають благополуччя і щастя, здоров'я і процвітання, а також багатого врожаю, добробуту, приплоду худоби, та інше.
Вранці Старого Нового року, 14 січня, вже посівають. Традиційно хлопчики ходять по домівках і засипають їх зерном. При цьому вважається, що зерно, якими посівали, не можна підмітати до заходу сонця.
У народі вірили, якщо першим до хати увійде чоловік, значить у господарів все буде добре весь рік.
Нагадаємо, в січні українці отримають кілька додаткових вихідних днів у зв'язку з новорічними та різдвяними святами. Крім того, з 8 січня Україна йде на жорсткий карантин через пандемії коронавірусу.
Раніше редакція Styler представила добірку цікавих і приємних святкових фільмів, які можна подивитися під час святкових вихідних разом з сім'єю.