Якщо ви стиснули ногу, а на ній горбки - не переживайте, це не целюліт. Просто там у дівчат розташований підшкірно-жирова клітковина. Але навіть якщо целюліт є і його помітно без цих маніпуляцій, це можна виправити.
Про це в своєму мікроблозі в Instagram розповіла нутриціолог і косметолог Яна Фоксі.
Яна розповіла, що целюліт з'являється з різних причин, тому для того, щоб позбутися його, потрібно з'ясувати, чому він виник.
Порушення відтоку лімфи та циркуляції крові. Часто це пов'язано з дефіцитом води і фізичного навантаження (сидячий спосіб життя - дорівнює целюліт).
Іноді цьому сприяє надлишок солі в раціоні.
Скачки естрогенів (це вони відповідають за специфічне розташування нашого підшкірного жирку).
"Якщо целюліт з'явився різко, варто перевірити естрогени", - порадила нутриціолог.
Гормональні контрацептиви, вони підвищують рівні естрогенів і, як можна зрозуміти з попереднього пункту, прямо провокують целюліт.
Різкий набір ваги: коли жирові клітини починають швидко рости.
"Організм сприймає все швидкорослі як пухлинні клітини, він відправляє в місце зростання клітин запальні молекули (цитокіни, фактор некрозу пухлин), запалення. Взагалі, запалення жирової тканини це завжди дорівнює целюліт", - розповіла Яна.
Дефіцит води плюс надлишок іншої рідини (чай, кава).
"Всі ці напої замість того, щоб, як вода, піти на відтік лімфи, йдуть через кишечник у водні мішки, а потім у жирові, таким чином, жирова тканина швидко зростає, з'являється запалення жирової тканини, підсумок - целюліт", - написала Яна.
Нутриціолог нагадала: якщо ви плануєте вагітність, у вас має бути достатня кількість жирку.
"В процесі еволюції склалося так, що завагітніти може тільки жінка з достатніми запасами жиру, щоб прогодувати малюка.Саме тому у "фітоняшок" часто бувають з цим проблеми. Будь ласка, не перестарайтеся зі схудненнями, дієтами і сушками", - підсумувала Яна.
Дивіться також: сім продуктів, що викликають целюліт.