Щедре застілля і велика кількість смачної і не завжди корисної їжі в святкові дні, і ось уже зайві кіло осіли в проблемних зонах. Порятунок багато хто знаходить у розвантажувальних днях, але як це працює і чи варто взагалі їх робити? На ці питання відповіла дієтолог Альбіна Комісарова.
На сторінці Instagram вона розповіла, що собою представляє і як повинно виглядати розвантаження організму.
Розвантажувальний день - режим харчування, який передбачає обмеження по калорійності і/або по важливим речовинам, певним продуктам.
⠀
Ілюстративне фото (www.pexels.com)
Чи потрібне розвантаження після Нового року? Ні, спочатку розвантажувальні дні були придумані в лікувальних цілях (при отруєнні, наприклад, або після операції).
⠀
Ні, тому що перепад з 5000 калорій на 900 буде занадто різкий! Плюс формування заборон - формування обмежувальної поведінки. Немає жодної забороненої їжі, після якої потрібен "детокс". Плюс 2 кг, які ви набрали, це не жир! Це вода, яка дуже швидко піде протягом наступного тижня.
⠀
Найкраще, що можна зробити - це повернутися до колишнього здорового, повноцінного харчування.
⠀
Якщо все одно хочеться зробити розвантаження. Зробіть собі вегетаріанський день на тижні. Це допоможе відчувати себе "легше" психологічно.
⠀
Ілюстративне фото (www.pexels.com)
Кому не можна робити розвантаження? Якщо у вас захворювання в стадії загострення, дітям, під контролем лікаря у період вагітності та годування, при анемії, нестачі маси тіла.
Нагадаємо, що раніше фітнес-тренер Аніта Луценко розповіла, як зберегти форму під час святкових застіль.
До речі, дієтолог Інна Раїлко навчила смачно їсти за святковим столом і не набирати у вазі.