ua en ru

Незамінні для щитовидки: нутриціолог дала список продуктів, багатих йодом

Незамінні для щитовидки: нутриціолог дала список продуктів, багатих йодом Нутриціолог Анна Макарова (фото: instagram.com/annamakarova25)

Йод - це незамінний компонент гормонів щитовидної залози (тироксину - Т4, трийодтироніну - Т3). Ці гормони регулюють масу найважливіших біохімічних реакцій: синтез білка, активність ферментів, ну і, звичайно ж, вони є критичними гравцями для регулювання швидкості обмінних процесів.

Також вони необхідні для нормального розвитку скелета і центральної нервової системи у плода і немовлят, розповіла в своєму Instagram нутриціолог Анна Макарова.

Незамінні для щитовидки: нутриціолог дала список продуктів, багатих йодомЯкщо морепродукти в рацоні є регулярно, то дефіциту в йоді не буде (фото: pexels.com)

Яка добова потреба в йоді

Добова потреба в йоді для людей у віці від 14 років і старше становить 150 мкг (однаково для чоловіків і жінок). Але де його взяти? Які продукти є найкращими джерелами цього важливого мінералу?

Хронічна втома і проблеми з кишечником: нутриціолог назвала головні ознаки кандиди

У яких продуктах міститься йод: список від нутриціолога

 • Вміст йоду в їжі залежить від вмісту йоду в грунті, в якій ця їжа вирощується. Йод, присутній у верхній частині земної кори, вилуговується шляхом заледеніння і багаторазового затоплення, і переноситься в море. Саме тому морська вода і, відповідно, водорості є найбагатшим джерелом йоду.

 • Як ви вже зрозуміли, кращим джерелом йоду в їжі є морські водорості (ламінарія, норі, вакаме), але вміст мінералу в них буває дуже різним, тому даються усереднені дані.

 • Серед інших хороших джерел йоду - морепродукти, молочні продукти і яйця. Фрукти і овочі теж містять йод, але його кількість варіюється в залежності від вмісту йоду в грунті, використання добрив і поливу.⠀
 • Йод також можна отримати з йодованої солі. В середньому в 1 грамі йодованої солі міститься 47,5 мкг мінералу. Важливо знати, що в перероблених і готових продуктах виробники практично завжди використовують нейодовану сіль.

Найсильніша інтоксикація: дієтолог розповіла, чому не можна чиститися від паразитів самостійно

Моя рекомендація - вживати мінімальну кількість перероблених продуктів і купувати тільки йодовану сіль, підсолюючи їжу лише злегка - на кінчику чайної ложки.

Незамінні для щитовидки: нутриціолог дала список продуктів, багатих йодом

Список продуктів, в яких міститься йод (фото: pexels.com)

Список йодовмісних продуктів в порядку убування:

 1. Водорість
 2. Пікша
 3. Тріска
 4. Стакан йогурту
 5. Йодована сіль
 6. Креветка
 7. Камбала
 8. Одне велике яйце
 9. Сир
 10. Лосось
 11. Чорнослив
 12. Чеддер