ua en ru

Відверта шкода: нутриціолог розповіла, чи такий вже корисний суп, як кажуть бабусі

Відверта шкода: нутриціолог розповіла, чи такий вже корисний суп, як кажуть бабусі Нутриціолог Марина Сергєєва (фото: instagram.com/dietolog.sergeeva)

Суп в наших краях завжди вважався мало не найкориснішим блюдом за обідом. Мами і бабусі всіх з дитинства привчають: спочатку - суп, потім - все інше. Тому що він поживний, гарячий, в ньому плаває морквина, в кінці кінців!

А чи такий вже він корисний насправді, таким питанням задалася нутриціолог Марина Сергєєва в своєму Instagram. Вона розклала суп "по поличках" - і результати вийшли несподіваними.

Суп. Їсти чи не їсти, ось в чому питання. "Без супу ситий не будеш, - говорили наші бабусі, - суп корисний для шлунка". Давайте разом розбиратися. Є користь чи ні?

Відверта шкода: нутриціолог розповіла, чи такий вже корисний суп, як кажуть бабусіЧому суп раптом випав з рейтингу найкорисніших страв (фото: рexels.com)

Моя особиста думка: в супі користь тільки від шматка м'яса, або риби, якщо це вуха. Тобто, тваринний білок, якщо розглядати в плані харчової цінності.

Замість рафінованого цукру: нутриціолог назвала топ-5 небанальних і корисних солодощів

Всі інші продукти в супі втрачають цю саму цінність в процесі приготування:

  • Овочі стають марними в плані вітамінів, мінералів і клітковини.
  • Завдяки тривалому нагріванню вітаміни руйнуються, клітковина перетворюється в кашу.
  • Користь сирої моркви і буряка перетворюється на відверту шкоду, бо підвищується глікемічний індекс цих продуктів. А це означає, що варена морква і буряк будуть підвищувати цукор крові.
  • З картоплею - така ж історія.

Відверта шкода: нутриціолог розповіла, чи такий вже корисний суп, як кажуть бабусі

Як виявилося, користі в супі мало (фото: рexels.com)

Помідори затримують рідину: нутриціолог розповіла, чи можна їсти овочі червоного кольору

Тому, якщо ви любите їсти суп, їжте, але ви повинні розуміти, що користі від нього мало. Ідеально буде додати до такого прийому їжі хорошу порцію салату, м'ясо або рибу на друге і щось з сірих круп на гарнір. Тоді баланс БЖУ буде більш менш дотриманий.

І моя головна порада: завжди оцінюйте будь-який прийом їжі з точки зору корисності. Частіше задавайте собі питання: ну і що хорошого я з'їв для свого здоров'я?