ua en ru

Піднімають цукор і збивають сон: нутриціолог розповіла, чому дітям шкідливі солодощі

Піднімають цукор і збивають сон: нутриціолог розповіла, чому дітям шкідливі солодощі Катерина Йенсен (фото: instagram.com/food4vita)

Багато батьків звикли давати дитині цукерку, щоб порадувати або заспокоїти, якщо у неї зіпсувався настрій. В гостях і на святах теж прийнято годувати дітей тістечками і тортами. Та що там говорити, дитинство і солодощі стали практично нерозривними поняттями. Але насправді малюкам є солодке - не менш шкідливо, ніж дорослим.

Про це розповіла у своєму Instagram нутриціолог Катерина Йенсен, яка своїм дітям солодощів не дає.

Піднімають цукор і збивають сон: нутриціолог розповіла, чому дітям шкідливі солодощіДітям не потрібні солодощі, принаймні, часто (фото: pexels.com)

"Бідні твої діти. Ти зовсім не даєш їм цукерок. Як вони у тебе взагалі живуть без них? У дітей має бути дитинство, а яке дитинство без солодкого"... Це зауваження я свого часу почула від власної мами. І задумалася: а чи дійсно я позбавляю дітей дитинства і чи правда їм так потрібне солодке?

Для прискорення метаболізму: лікар дала рецепт куленепробивної кави

Подивимося на це з наукової точки зору. Що такого є в солодкому (саме в цукерках-тортах-печиво-мармеладі...), що людині просто необхідно? Грунтовно прокрутивши в голові факти, я прийшла до висновку, що нічого. Я не відкрию вам Америку, сказавши, що все з точністю до навпаки.

Ці солодощі шкідливі. Навіть дітям. Вони також піднімають цукор в крові, збивають гормональний фон і настрій, погіршують сон...

Піднімають цукор і збивають сон: нутриціолог розповіла, чому дітям шкідливі солодощіДіти самі собі "ні" не скажуть (фото: pexels.com)

Зберегти здоров'я і молодість: дієтолог розповіла, чим харчуватися після 40

Просто діти - сильні істоти, і їх здорові організми в змозі побороти всі ці "дрібні побічні ефекти" краще, ніж організм дорослого.

І ще. Я якось читала, що дорослий - це дитина, яка здатна сказати собі "ні". Так ось, якщо ви, вирішивши схуднути, можете утриматися від зефірки ввечері, то дитині така сила волі недоступна. Поки. Так навіщо її спокушати і виробляти у неї звичку їсти солодке кожен день? Що це дасть? Додасть їй дитинства, щастя, радості?

Скільки разів я бачила батьків, які буквально відкуповувалися від дітей солодким. "Ось тобі печиво, але не плач". Чомусь ми, дорослі, заздалегідь вирішуємо, що потрібно нашим дітям, і що саме вони повинні любити.