ua en ru

Запалення в ШКТ і аутоімунні захворювання: лікар розповіла, чим загрожує поганий сон

Запалення в ШКТ і аутоімунні захворювання: лікар розповіла, чим загрожує поганий сон Діляра Лебедєва (фото: instagram.com/diadoctor_lebedeva)

Безкоштовна "таблетка" від будь-яких проблем зі здоров'ям. Хіба таке можливо? Адже чарівних пігулок не буває. Звичайно, не буває, тому слово занесено в лапки, це не таблетка в звичному розумінні.

Але все ж є спосіб допомогти організму прийти в норму - і показники по здоров'ю значно покращаться. Про це у своєму Instagram розповіла лікар-ендокринолог Діляра Лебедєва.

Я маю на увазі сон. Звичайнісінький сон! Навіть в відновленні шлунково-кишкового тракту сон грає одну з ключових ролей. Чому? Тому що все пов'язано з усім - і нічого не з'являється з нічого.

Запалення в ШКТ і аутоімунні захворювання: лікар розповіла, чим загрожує поганий сонНе варто нехтувати повноцінним здоровим сном (фото: pexels.com)

Чому нічний сон так важливий

 • Наукова група з Португалії спеціально порушувала циркадні ритми у випробовуваних. В результаті чого кількість ILC3 в кишечнику зменшилася.
 • ILC3 - це вроджені лімфоїдні клітини 3-го типу, беруть участь у вроджених захисних механізмах слизових оболонок (в основному шлунково-кишкового тракту).
 • При зміні режиму сну і неспання в мембранах імунних клітин перестають вироблятися білки, що вказують, в які ділянки кишечника їм потрібно переміщатися для боротьби з чужорідною мікрофлорою і загоєння епітелію.

Продукти для поліпшення гормонального фону: нутриціолог розповіла, як підтримати наднирники

До чого це призводить? До сильного запалення в шлунково-кишковому тракті і порушення кишкового бар'єру (той самий "дірявий" кишечник), а це, в свою чергу, - до розвитку аутоімунних захворювань:

 1. аутоімунний тиреодит
 2. цукровий діабет 1 типу
 3. аутоімунний адреналит
 4. аутоімунний атрофічний гастрит
 5. аутоімунний гепатит
 6. ревматоїдний артрит та інші колагенози (ВКВ, склеродермія і т. д.)
 7. вітіліго та ін.
 8. зовсім недавно відкрита роль ILC3 в осі кишечник-мозок і формуванні важкого аутоімунного захворювання розсіяний склероз.

Тривожний симптом: дієтолог назвала несподівану причину поганого травлення

Але раз в результаті неефективного сну виникає запалення, то це впливає і на мікробіоту. У свою чергу зміна мікробіоти призводить до різних симптомів (здуття, запори, діарея), а також проблем ваги (як дефіцит, так і надлишок), депресій, частих інфекцій, порушення метаболізму естрогенів (міоми, мастопатії...), передракових і ракових захворювань кишечника і т. д.

Запалення в ШКТ і аутоімунні захворювання: лікар розповіла, чим загрожує поганий сонЗдоровий сон важливий з самого дитинства (фото: pexels.com)

З винаходом лампочки людство зробило неймовірний прогрес,але при цьому сама людина стала спати на 1-1, 5 години менше - і засинати не в оптимальний час.

Я особисто випробувала організм на міцність, коли намагалася обдурити систему. Не вийшло, організм зламався і мені знадобилося 5 років, щоб полагодити і досі розгрібаю відгомони. Тож налагодити сон - першочергове завдання для тих, хто хоче налагодити здоров'я всього організму.